Hakkımda

 


Bulgaristan Göçmeni: 
1984 yılında Bulgaristan'a bağlı Kırcaali şehrinde doğdum. Ailem 1989 yılında Türkiye'ye göç etti. On binlerce kişilik hengame içerisinde, sınır geçişi için bedelinin kat be kat fazlasını ödemeyi dayatmalarına rağmen, aşırı kısıtlı parasını kullanarak akordiyon ve bisikletimi orada bırakmayan ailemin tutumu Balkan kültürü hakkında bana çok şey anlatıyor. Gençlerin yaşlılara hizmete zorunlu kılındığı bir dünya yerine yaşlıların çocuklara ve gençlere hizmeti görev bellediği, gelecek odaklı bir yaşam biçimini tercih ediyorum.

İngilizce: İlkokuldan hemen sonra (1995-2002) Sakarya Anadolu Lisesinde yoğun İngilizce eğitimi aldım. Matematik, Fen Bilgisi gibi derslerin bile İngilizce olması bizi zorladı, fakat güçlü kıldı. Devletin o dönemde halkın çocuklarına sağladığı bu ayrıcalığa bugün parayla bile ulaşılamıyor. 

İngilizce Öğretmeni: 2007 yılının başında İngilizce öğretmenliğinden mezun oldum ve o dönemden bu yana Akademik İngilizce sınavlar üzerine çalıştım. Her konuyu en ince ayrıntısına kadar incelemekten, altta yatan mantığı keşfetmeye çalışmaktan haz alıyorum.

Kitap: Sınav hazırlık üzerinde 4 kitap hazırladım. Kelime, okuma, deneme sınavı, soru bankası vb. Bunları bir türlü gerçek kitap olarak kabullenemedim. 

Baba: 2010 yılından bu yana Sibiryalı bir hanımla evliyim, dünyalar tatlısı bir oğlum var. Genetik çeşitliliğin yeni nesiller üzerindeki etkisini birinci elden gözlemleme fırsatım olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.

Satranç, Girya, Koşu: Zihinsel ve fiziksel olarak zorlanmaktan aşırı keyif alıyorum. Nefes nefese kaldığım, olasılıklar arasında boğulduğum anlar yaşıyormuş gibi hissettiriyor. Mutluluğu dış faktörler yerine her an erişebileceğim aktivitelerle yakalayabiliyor olmam gerçek bir şans.

İzmir: Kırcaali, Sakarya, Bolu, Kocaeli'den sonra en son durak şimdilik İzmir.

نموذج الاتصال