IELTS opinion essay nasıl yazılır?

Opinion, en yaygın IELTS essay türüdür. Tartışmalı bir konu üzerinde taraflardan birini övmenizi ve diğer bakış açısını çürütmenizi gerektirir. Bu yazı türünden önemli olan aslında inandığınız görüşü savunmak olmamalıdır, çünkü en az 2 argüman sunmanız beklenir. Hangi bakış açısı size bunu sağlıyorsa ona yönelmeniz daha sağlıklı olur.

Bu video dersteki essay yok olmaya yüz tutmuş diller hakkında bir soru içeriyor. Bu diller yok olduğu taktirde hayat daha mı kolay olur, yoksa daha mı zorlaşır konusunda fikir belirtmemizi istiyor.

Ben şahsen dillerin yok olmasının iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum, fakat video derste aksini savundum. Çünkü iş ve bilim dünyasında bu şekilde etkileşimin daha kolay hale geleceğini aktarmak görece kolay oldu. Eğer kültürle alakalı konulara değinecek olsaydım muhtemelen çok daha fazla soyut kelime kullanmak zorunda kalacaktım. Bu da öğrenciler için kolay bir şey değil maalesef.

Sadece opinion essay yazarken değil, diğer tüm essay türlerinde somut gerçeklere dayanan fikirlere ve örneklere bel bağlamak daha faydalı olacaktır.

Güncel IELTS essay sorularını takip edin.

Diğer derslerde ele alınan IELTS essay örneklerini inceleyin.

Discussion Essay

Problem Solution Essay

Advantage Disadvantage Essay

2-Question Essay

Bir Cevap Yazın