Hakkımda & İletişim

1984 Kırcaali, Bulgaristan doğumluyum. Ailem 1989 yılında Türkiye’ye göç etti. 1995 – 2002 yılları arasında Sakarya Anadolu Lisesinde eğitim aldım. Küçük yaşta aşırı yoğun bir İngilizce hazırlık eğitimi sonrası orta okul yıllarında Matematik, Fen gibi dersleri İngilizce olarak alan şanslı birkaç nesilden bir tanesine üyeyim.

O dönemde sıradan bir devlet okulunda dahi İngilizce konuşarak ders anlatabilen, vasatlığı değil uzmanlığı ön plana çıkaran öğretmenlerime minnettarım.

2007 yılının başında AİBÜ İngilizce öğretmenliğinden mezun oldum. Bolu, soğuk havası ve muhteşem doğasıyla mükemmel bir şehir olarak zihnime kazındı. O tarihten bu yana çeşitli dil kurslarında ve bağımsız olarak Genel İngilizce ve öncelikli olarak IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlara öncelik verecek şekilde Akademik İngilizce eğitimi verdim. Günümüzde, internet üzerinden ve İzmir’de bir dil kursunda ders vermeye devam ediyorum.

YDS üzerine 4 adet kitap yazdım. Fakat, IELTS ve TOEFL için içerik üretmeyi çok daha keyifli buluyorum. Atılan her 5 adımdan 4 tanesinin yanlış kabul edildiği bir sınav biçimini bir türlü sindiremedim. Yazma ve konuşmaya yönelik dersler kişinin gerçek potansiyeline ulaşması için çok daha etkili araçlar.

2010 yılında Sibiryalı bir hanımefendiyle evlendim ve dünyalar tatlısı bir oğlum var.

Sosyal medya hesabım yok. Bana ulaşmak için: 0542 733 77 09. Çoğunlukla derste olduğum için öncelikli olarak Whatsapp veya SMS ile ulaşmanızı öneririm.

Öğrencim olmak istiyorsanız bana yukarıdaki numaradan ulaşın veya Ergin Hoca Eğitim sayfasını inceleyin.