Ergin Hoca ile IELTS, TOEFL, YDS Hazırlık

12+ yıldır İngilizce akademik sınavlara yönelik eğitim veriyorum. Size de hedeflediğiniz IELTS, TOEFL veya YDS skorunu elde etmek için yardımcı olabilirim.

Online IELTS & TOEFL Hazırlık – 30 Gün

IELTS ve TOEFL için internet üzerinden veya İzmir’de özel ders hizmeti sunuyorum. Ders gün ve saatlerini ortaklaşa belirliyoruz. Hafta içi akşam vb. ayrım yok her gün ders yapabiliyoruz. Eğer altyapınız uygunsa 20 saatlik eğitim 30 gün (ödev yapma hızınız düşükse 40+ gün) içerisinde tamamlanıyor.

Fakat, talebinize bağlı olarak sadece speaking veya writing odaklı dersler de yapıyoruz. Benzer çalışmaları reading veya listening için de yapmak mümkün.

Canlı Yayın & Ders kaydı

Derse Microsoft Teams veya Skype uygulamasıyla bağlanıyoruz. Size bir kullanıcı adı ve şifre veriyorum. Derse bununla bağlanıyorsunuz ve ders kayıtlarını yine aynı hesapla istediniz kadar seyredebiliyorsunuz. Masaüstü ve aynı zamanda mobil uygulama desteği mevcut. Derste sesli ve görüntülü iletişim var. Aynı zamanda benim ekranım paylaşımda. Sanki kendi ekranınıza bakar gibi dersi takip edebiliyorsunuz. Derste yazılan notlar sisteme yükleniyor.

İzmir’deki dersler Yediiklim Akademi’de yapılıyor.

Writing ve Speaking Ağırlıklı

IELTS ve TOEFL eğitimi sadece sınav tekniklerine yönelik. Her 2 sınav için writing ve speaking derslerine daha fazla zaman ayrılıyor. Hedeflerimiz:

IELTS AcademicTOEFL iBT
ReadingTrue false, başlık eşleştirme, boşluk doldurma vb. sorular için çözüm yöntemleri gösteriyorum. Daha sonra çözdüğünüz sorulardaki yanlışları kontrol ediyoruz.Spekülatif şıkları eleyebilmek, paragrafın doğru kısmını incelemeyi öğrenme, ana fikir çıkarabilme gibi soru türlerine yönelik hedeflerimiz var. Bol ödev var ve her yanlışı kontrol ediyoruz.
ListeningBoşluk doldurma sorularında cevabı tahmin, çoktan seçmeli sorularda tuzaklar vb. alanlara çalışıyoruz.Düzgün not almak, dersin önemli notlarını fark edebilmek, vurgulu içerikleri anlamak gibi ayrıntılara çalışıyoruz. Dinleme soruları için ödev daha baskın.
Writing 1Grafikler için kullanılan tüm kelime ve kalıpları çalışıyoruz. Altyapınız zayıf bile olsa, bu bölümden tam puan ihtimalimiz var.Problem çözüm, çözüm eleştiri, argüman eleştiri olmak üzere 3 farklı yazı türü hazırlamayı öğreniyoruz. Her paragraf için kalıplarımız var.
Writing 25 farklı essay türüne yönelik kalıplar çıkarıyor, paragraf nasıl geliştirilir, cümleler arası bağlantı nasıl sağlanır gibi hedeflere yöneliyoruz.Farklı soru kalıpları olsa da, tek bir essay türü olması işimizi kolaylaştırıyor. Intro nasıl yazılır, body paragrafı nasıl geliştirilir gibi önceliklerimiz var.
SpeakingHer bölüm için örnek yanıtlar oluşturuyor ve bolca pratik yapıyoruz. Part 2 (sunum) sorularına daha fazla zaman ayırıyoruz.4 farklı soru türü için de seviyenize uygun kalıplarla bir konuşma stratejisi geliştiriyoruz. Bolca pratik yapıyoruz.

IELTS ve TOEFL derslerine başlayabilmemiz için altyapınızın en az orta düzey olması gerekiyor.

IELTS & TOEFL Kaynakları

Reading ve listening için sadece çıkmış soruları kullanıyoruz. Speaking ve writing içinse çıkmış soruların yanı sıra güncel soruları takip ediyoruz.

Size bir sürü ücretsiz kaynak hazırladım. Essay örnekleri, gramer konu anlatımı, Türkçe İngilizce çeviri yöntemleri gibi bir çok alanda örnekler mevcut. Düzenli olarak eklemeler yapmaya devam ediyorum.

Örnek dersler seyret

Türkçe İngilizce Makale Çevirisi 3: Neandertaller neden yok oldu?
Neandertallerin neden yok olduğuna dair uzunca bir makalenin çevirisi. Yazı boyunca bir çok yeni kelime öğrenecek, bildiklerinizi tekrarlayacak, gramer bilginizi …
Have & contain yerine geçen 20 eş anlamlı kelime
Barındırılan şeyin olmazsa olmaz olduğunu vurgulamak için entail ve involve kelimeleri diğerlerinden daha uygundur. Encompass ile kapsamın genişliği, incorporate ile …
İngilizce Türkçe Makale Çevirisi & Reading Altyapı Dersi 3
Aşırı nüfus artışı ve iklim değişikliği arasında ilişki olmadığını öne süren bir makalenin çevirisi ve analizi. Her cümleyi parçalarına ayırıyor, …
Google Translate’in bile çoğu zaman doğru çeviremediği bir kalıp
Cümle sonuna gelen ,Ving kalıbını doğru çevirebilmek için olaylar arasındaki sıralamayı ve o eylemi cümle içinde kimin yaptığını bilmek zorunlu. …

IELTS en son paylaşımlardan örnekler

IELTS yeni essay sorusu: Topluluk önünde konuşma becerisi
Topluluk önünde konuşmanın neden önemli olduğunu sorgulayan ve buna yönelik eğitimin ne zaman başlaması gerektiği konusunda bilgi vermenizi isteyen yeni …
IELTS 2 grafik içeren task 1 görevleri
2 grafik içeren task 1 görevleri diğerlerinden daha kolay veya zor değildir. Her bir grafik ayrı bir paragrafta yorumlanır.
IELTS task 1 harita ve süreç diyagramı örnekleri
Writing Task 1 hazırlığı yapan çoğu aday tarafından göz ardı edilen 2 grafik türü: harita ve süreç diyagramları. Birinde konum …
IELTS task 1 tablo örneği
Değişken sayısı çok fazla olduğunda bar ve pasta gibi grafikler yerine tablolar kullanılmaya başlanır. Fakat, tablolar için kullanılan kelimeler ve …

Akademik sınavlar için 4361 kelime içeren bir kelime kursu geliştirdim. Hızlıca kelime öğrenmek için bu programa katılmanızı mutlaka öneririm.

YDS Kursu

YDS derslerini sadece İzmir Yediiklim Akademide veriyorum. Dilerseniz kursa katılabilir, dilerseniz Yediiklim için hazırladığım YDS kitaplarımdan faydalanabilirsiniz. YDS için puanınız zaten 70+ değilse özel ders anlamsız olacaktır. Kelime, okuduğunu anlama ve soru çözme odaklı eğitimler için sınıf eğitimi çok daha uygun.

İletişim

İster IELTS & TOEFL özel ders talebi için, ister yanıt bulmakta zorlandığınız sorular için bana ulaşabilirsiniz. Size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Telefon: 0542 733 77 09 E-Mail: ergin@erginhoca.com

WhatsApp Mesajı Atın

Hakkımda bilgi almak için tıklayın.