Google keyboard ile Türkçe İngilizce çeviri

Google, birçok hizmetin birbiriyle entegre halde çalıştığı devasa bir ekosistem. Bu yazıda ise Google Keyboard ve Google Translate hizmetlerinin birlikte nasıl harikalar yarattığını anlatmaya çalışacağım. 

Türkçe yaz İngilizce göndersin

Google keyboard, Türkçe yazdığınız içerikleri otomatik olarak İngilizceye dönüştürmenize izin veriyor. Herhangi bir copy paste işlemine gerek kalmadan mesajınızı Türkçe yazıp İngilizce gönderebiliyorsunuz. 

Aklınızdan geçenleri anlık olarak İngilizce haliyle karşılaştırabilmek, gramer açısından farkındalık kazanmanıza ve hızlı bir şekilde yeni kelimeler öğrenmenize olanak sağlayacaktır. 

Günlük tutun

Günlük tutmak, kısa hikayeler yazmak, WhatsApp yazışmaları yapmak gibi faaliyetler sayesinde Google keyboard, İngilizce öğrenme sürecinize ciddi katkı sağlayabilir.

Çeşitli kelime listelerine çalışmak yerine, öncelikli olarak sizin aklınıza gelen kelimelerin İngilizce karşılığını öğrenmek çok daha önemli. Kelime seçimi, kullanım sıklığı kişilere göre farklılıklar gösteriyor ve size özgü kelimeleri sizden daha iyi kimse bilemez. Düşüncelerinizin karşılığını hemen İngilizce olarak görebilmek esas öğrenmeniz gereken kelimeleri diğerlerinden daha önce öğrenmenize olanak sağlayacak.

Kurulum

Çeviri yapacak şekilde Google keyboard kurulumu oldukça kolay. Uygulamayı indirdikten sonra dil seçeneklerinden İngilizce ve Türkçeyi işaretlemek ilk adım. Bir sonraki adımda mikrofon simgesinin hemen solunda yer alan... kısmına tıklayıp Google Translate simgesini üst kısma taşımanız yeterli. Artık Translate simgesine tıklayıp anlık çeviri özelliğini kullanabilirsiniz.

Ergin Yıldız

Akademik İngilizce üzerine yoğunlaşan bir İngilizce öğretmeniyim. IELTS sınavına olan ilgim ve bağlılığım diğer sınavlara nazaran çok daha güçlü. İzmir'de yaşıyor, online dersler veriyorum.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال