Kelime, gramer tekrarı için çeviri yapmak

 

Çeviri, Avrupa kıtasının kaderini değiştirdi. Osmanlı Devletinin tam desteğiyle.

Gözlemci veya dinleyici olarak edineceğiz birikim bir yere kadar olacaktır. Dil bir beceridir ve uygulama olmadan geliştirilmesi söz konusu bile olamaz. İster en iyi okullarda eğitim alın, ister birilerini yüzlerce saat dinleyin. Sonuç pek iç açıcı olmayabilir. 

3 basamaklı çeviri

İlk aşamalarda İngilizce Türkçe çeviri, biraz ilerledikten sonra Türkçe İngilizce çeviri, iyice geliştikten sonra ise İngilizce eş anlamlı cümle kurmaya çalışmak kalıcı etkiler bırakacaktır. Son basamak hariç Google Translate uygulaması takıldığınız her adımda yardımcı olacaktır. Abuk subuk listelerden kelime ezberleyip, gramer konularını defalarca tekrar etmek yerine onlarla cümle kurmaya çalışmak asıl hedef olmalı. Gramer konuları hakkında biraz fikir sahibi olup hemen işe koyulmalı.

Sadece ders dinlemekle bir şeyler olsaydı, YouTube herkese yetirdi. Çok güzel ders anlatan kişiler var, ama yetmiyor bu. 

Acımasız

İnsan bedeni, inşa etmek için aylarını harcadığı kas kütlesinin kullanılmadığını görünce bir kaç hafta içinde parçalamaya başlıyor. Kelimeler, gramer kalıpları için de süreç aynı. Onlarla cümle kurmuyorsanız vedalaşmaya hazırlanabilirsiniz.

Ergin Yıldız

Akademik İngilizce üzerine yoğunlaşan bir İngilizce öğretmeniyim. IELTS sınavına olan ilgim ve bağlılığım diğer sınavlara nazaran çok daha güçlü. İzmir'de yaşıyor, online dersler veriyorum.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال