Doulingo İngilizce testinin farkları neler?

 

Duolingo, renkli ve neşeli bir İngilizce testi.

Akademik İngilizce sınavların hepsi bunaltıcı özelliklere sahip. Uzun okuma metinleri, genel kültürün sınırlarını zorlayan yazma görevleri, not almayı gerektiren karmaşık dinleme parçaları gibi zorlu görevler sebebiyle adayları yoruyor. Fakat, Duolingo bambaşka.

Sosyal medya

Hayatın her alanını derinden etkilemiş olan sosyal medya kültürünün bir şekilde sınavlarda da etki göstereceği belliydi. İlk adımı atan ve bunu kabul ettirmeyi başaran Duolingo oldu. 

Duolingo İngilizce sınavında görevlerin hiçbiri uzun değil. Tweet, story atar gibi bir sürü var. Okuma ve dinleme parçaları kısa. Açık uçlu yanıtlar vermeye izin veren bir sistem var. Özgür bir sınav; sizi ille de bir kalıba sokmaya çalışmıyor.

Evden katılım

Sınava evden girme şansınız var. İnternetten ödeme yapıp, randevu alıyor ve belirlenen günde sınava giriyorsunuz. Diğer sınavlarda olduğu gibi belirli gün ve saatler yok. Her an girebiliyorsunuz. Aydınlık, sessiz bir oda ve orta düzey bir kamera olması yeterli.

Hızlı

En geç 2 günde sonuçlar açıklanıyor. Bu açıdan pek bir üstünlük yok. Diğer sınavlar da oldukça hızlı, ama Duolingo yine de en hızlısı.

Kabul oranı fena değil, ama yine de IELTS veya TOEFL ile karşılaştırma yapmayı düşünebilmek için bile çok erken.

Ergin Yıldız

Akademik İngilizce üzerine yoğunlaşan bir İngilizce öğretmeniyim. IELTS sınavına olan ilgim ve bağlılığım diğer sınavlara nazaran çok daha güçlü. İzmir'de yaşıyor, online dersler veriyorum.

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال